Skini sebi kasicni Meta Trader 4 i napravi account sa nekim Forex Broker-om a ne CFD Broker-om. Mogu preporuciti firmu FxOpen. Za forex ti je najvaznije da imas disciplinu i da umijes kontrolisati svoje emociju. Ako si to sposoban mozes mnogo novca zaraditi sa mnogim besplatnim sistemima na forexfactory. Da bi postao konstantno profitabilan trebat ce ti najmanje 3 godine aktivnog studiranja, ako mislis obrnuti lovu na brzinu onda e na pogresnom mjestu. Hvala ti. Toliko sam zelen da sve moram guglat. Skinuo sam MT4. Prebaciti u se na njega, vidim da je para quotstandardquot. Isitna. Ve uviam para eli rei. Od poetnike sree do poetnike greke. Eu odmah u dva dana. S 66,000 sam pao na 46,000. Zato Iao sam na 100 uloga. Suludo. Para je pod broj jedan. Dalje, hvatao sam izgubljeno. Potom uope nisam gledao tehniku analizu. A da i jesam, bilo bi to po intuiciji. Uz to my nedostaje elementarnog znanja, i poznavanje terminologije. Vjerujem da nee naici na odobrenje vecine, no spomenuti u jo dvije vrste igara. Aktivan sam i na Pokeru (na FB sam poeo prije 2 dana). Doao sam na 50,000 (dosta toga je od raznih bonusa koji padaju akom i kapom). Igram ga iskljucivo da vjezbam psihu i disciplinu. Biti e to odlina nadogradnja na Forex. Takoer ulaem novce na kladionicu. Napravio sam banku, i ulozi su do 3 banke. Uzimam samo jedan dogaaj. Prvi je bio uspjean, na ulog od 400kn s koeficijentom 1,80 dobit je bila 685,71. Nikako mi nije namjera nekoga na neto nagovarati. Ve samo elim izmjeniti iskustva. Sutra je novi dan. Na Forex izlazim s 3 uloga. Biti e to veliki napredak Od poetnike sree do poetnike greke. Eu odmah u dva dana. S 66,000 sam pao na 46,000. Zato Iao sam na 100 uloga. Suludo. Para je pod broj jedan. Dalje, hvatao sam izgubljeno. Potom uope nisam gledao tehniku analizu. A da i jesam, bilo bi to po intuiciji. Uz to my nedostaje elementarnog znanja, i poznavanje terminologije. Vjerujem da nee naici na odobrenje vecine, no spomenuti u jo dvije vrste igara. Aktivan sam i na Pokeru (na FB sam poeo prije 2 dana). Doao sam na 50,000 (dosta toga je od raznih bonusa koji padaju akom i kapom). Igram ga iskljucivo da vjezbam psihu i disciplinu. Biti e to odlina nadogradnja na Forex. Takoer ulaem novce na kladionicu. Napravio sam banku, i ulozi su do 3 banke. Uzimam samo jedan dogaaj. Prvi je bio uspjean, na ulog od 400kn s koeficijentom 1,80 dobit je bila 685,71. Nikako mi nije namjera nekoga na neto nagovarati. Ve samo elim izmjeniti iskustva. Sutra je novi dan. Na Forex izlazim s 3 uloga. Biti e to veliki napredak Nikad nisam igrao poker ili kladionice ali me zanima taj sistem koji koristis kod klaenja. Ta konkretno radis Malo neozbiljno za reci, no napravio sam neki mali pomak na Forexu. Poeo sam s ulaganjima od 3 ukupnog iznosa. Não, eu não sou tako zavrio dan. Opet sam reagirao impulzivno i ubacio 100. nakon to sam veinu vremena drao svotu na 10 do 100. Iako sam dan zavrio u plusu (180), smatram ga neuspijenim. Cijelo vrijeme mi se mota misao i pokuavam si to proanalizirati. Zato u pojedinom stadiju ne mogu ispratiti proces do kraja. Moda je to glupo i traiti odmah na poetku. Treba vremena da se usvoji nova navika. NPR. Situacije koje sam imao - oekivao sam rast izung 7 ujutro do nekih 10-11. Tako je i bilo. Não, stalno sam ulagao i prodavao. Na kraju je ispalo da sam doao na neto malo iznad nule. Pametniji sam za sutranji dan para se pokera tie - tu imam nekog iskustva i stvari su puno lake. Doao sam na plus 64,000 (2-3000 su bonusi). Za razliku od Forexa tu se osjecam puno sigurnije. Kontrola je vea - nema vremenskog pritiska. Gubi samo ono to stavi na stol. Ista je stvar i s kladionicom. Koliko je ovjek spreman izgubiti za toliko igra. Iako za razliku od pokera tu djeluje u prvoj fazi - biranjem dogaaja. Kasnije vie nista nije moguce. Danas sam iao s jednom nogometnom utakmicom i to je bio toan odabir. Stavio sam manji ulog od prijanjeg jer je koeficijent ovdje vei. Ujutro sam opet uz Forex. Idemo dalje u kolu. Vasha iskustva sa FOREX-om Re: Vasha iskustva sa FOREX-om 18.07.2012. U 19:54 - pre 1621 dana i 13h Pozdrav svima. Evo mog iskustva u vezi sa forexom. Pre par godina sam prvi colocou o nó de demonstração otvorio. U poetku pojma nisam imao emu to slui. Proitao sam neku literaturu za poetnike i poeo da igram. Sa poetnih 100.000 za mesec dana napravio 250.000. Odmah se napalio i reio da uplatim kintu (depois da vida) ali onda na nekim forumima proitah da para i nije ba pametno. OK, istekne tih mesec dana, ja opet otvorim demo i opet na kraju meseca 200.000 (jel mogue. Koji sam ja quotkret..quot umesto da lepo uplatim ja se zezam sa demo parama. Pomislih, moda sam roen za TO) Opet ja malo Po forumima. Kau mora najmanje godinu-dve da veba pa tek onda. Mhhm OK. Jo jedan mesec i to je to. Opet ja na demo, kad tamo na kraju meseca 0 (zamisli molim te. Zar meni to da se desi) I sva srea da se desilo. Imao sam tada nekih 10-ak na AlertPay-u (quotkrvavo zaraenihquot na PTC sajtovima) pa rekoh, probá-lo no bude, i onako te pare videti neu. Uplatim na nekom LiteForexu (oni su primali minimalne uplate ..) Prvih par pozicija dobijem ali na malo uloeno mala i dobit. Reim da malo rizikujem i za manje od 24h trejdovanja ostanem na 0 (slovima: nula). Como posai Ali Sam Barem skontao dve stvari. Prva je da demo nalog nema nikakve veze sa nalogom real u psiholokom smislu. Znai kad na demu vidi da ti 10.000 tone u nepovrat, boli te k. Ak tavie moe se desiti da se (dok te boli ve navedeni.) Situacija preokrene u korist pa na kraju bude u dobitku. Ali, kada na real nalogu vidi da ti propada 5 to je onda druga pria. Odmah veja gubitak. Jedan pa drugi i na kraju. Druga stvar je da taktika kada igra sa 100.000 nema veze sa onom kada igra sa 10 ili par desetina (koliko sam planirao da uplatim za poetak, max 100). Nakon toga reih da sve zaboravim i pre mesec dana stigne mi mejl od eToro da poklanjaju 20 za prvih 1000 koji se prijave. Eu sei. E triste, taktika je sledea. Poto je mali ulog oekujem i malu dobit. Reio da svaki dan budem do dobitku barem za 0,5. Ne vie, osim ako ba uleti. Ali je bitno da se drim taktike i nikako da idem dalje ak i kada vidim da me krenulo. Igram samo na posição curta (EUR / USD) i ekam nagle promene (kada se odnos promeni u 1-2min za 0.003 ili vie). To my je najsigurnije a i ne trebaju mi nikave ekonomske analize ili trejding signali. Znai kada se desi nagli pad ili skok uvek oekujem da se po inerciji kurs malo vrati, para je najmanje 20-30 od ukupne razlike pre i posle pada (skoka). Nekad bude eu vendo, faça 50-60 se vrati u odnosu na ukupnu razliku. Para se desi odmah nakon 5-10min. Um nekad i nakon par sati. Ali, do sada nisam imao otvorenu poziciju a partir de 2h. Zvui glupo, ali radi, para je meni najbitnije, um donosi mi svaki colocado na uloenih 10 i 1X100 najmanje 0,2-0,3. Odigram 2-3 puta dnevno i ostvarim svoj cilj. Bilo je naravno i neuspenih pozicija koje sam morao da zatvorim ali na kraju dana sam uvek u plusu najmanje 0,5. Igram ve 20 dana i imam oko 120 zatvorenih pozicija. Od toga je manje od 10 pozicija bilo neuspeno jer je rizik vrlo mali. Saldo je za ovih 20 dana sa 20 stigao na 37. Polako ali sigurno. Oekujem da kraja meseca dobit bude oko 20 to je 100 od poetnog. U nekim postovima sam proitao da je 10-15 previe za oekivati pa me ovo malo plai ali vreme e pokazati. Samo jo da nije onog dosadnog lika koji zove svaki drugi dan da pita kada u da uplatim neki depozit sve bi bilo OK.
Комментарии
Отправить комментарий